Wieczory dla Zakochanych (kurs przedmałżeński)

Wieczory dla Zakochanych - kurs przedmałżeński

Wieczory dla Zakochanych to program przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa. Jest to 9 spotkań trwających ok. 3 godzin każde. W programie tym podstawową metodą jest praca własna narzeczonych. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw oraz kapłanów – animatorów Spotkań Małżeńskich.

Uczestnicy - w swoich parach - mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.
Praca ma charakter warsztatowy. Wieczory przeznaczone są zarówno dla narzeczonych jak i par „chodzących” ze sobą, ale poważnie myślących o małżeństwie. Można w nich uczestniczyć tylko parami.
Wieczory dla Zakochanych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.

Termin w 2017 roku w Białymstoku:

10 października - 12 grudnia (9 spotkań w okresie 10 tygodni).
Miejsce: Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku /os. Wyżyny/, ul. Czarnej Hańczy 56
Czas: wtorki w godz. 18 – 21
Grupa: max. 20 par narzeczonych (min. 5 par)
Koszt: 75 zł od osoby
Zaliczka: 50 zł od osoby, najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem. Zaliczka jest częścią opłaty, podlega zwrotowi, jeżeli osoba rezygnuje najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem katechez.
Posiłki: przerwa kawowa

Informacje:

mail: poczta@rodzinabialystok.pl
tel. 507028603 /Play/ - informacje telefoniczne od poniedziałku do piątku
Zapisy od 1 września 2017:
mail: poczta@rodzinabialystok.pl /w zgłoszeniu proszę podać: imiona i nazwiska narzeczonych, jasno określić, że chodzi o Wieczory dla zakochanych, kontaktowy nr telefonu
adres mailowy alternatywny, w przypadku braku odpowiedzi /powyżej 7 dni/, awarii serwera itd: jozefkozlowski@o2.pl